Hoofd-
Granen

Eiwitrijk voedsel (tafel)

De basis van een dieet voor gewichtsverlies of een set spiermassa zijn producten met een hoog eiwitgehalte, die door de hoge eiwitconcentratie en de aanwezigheid van gunstige sporenelementen bijdragen aan de verbranding van onderhuids vet en het spiervolume vergroten.

Eiwitfunctie


Eiwit uit voedsel wordt opgesplitst in aminozuren en peptiden, die actief worden gebruikt om cellen en enzymen in het lichaam te vormen en die ook deelnemen aan alle metabolische processen. Tot de belangrijkste functies van het eiwit behoren:

  • Bouwen of plastic, - is de vorming van bijna alle soorten cellen (inclusief spieren), intercellulaire ruimte, celmembranen, weefselregeneratie en groei.
  • Hormonaal - wordt gerealiseerd tijdens het vormen van hormonen die uit verschillende soorten aminozuren bestaan. Een voldoende hoeveelheid proteïne in voedsel zorgt voor de normale werking van het endocriene systeem en het lichaam als geheel.
  • Uitwisseling - de regulering van processen zoals de volledige afbraak en assimilatie van voedingsstoffen, de vitale functies van cellen, het metabolisme van vetten en koolhydraten.
  • Transport - speciale transporteiwitten zijn actieve deelnemers aan de overdracht van zuurstof, hormonen, vitamines en afvalproducten van cellen.
  • De functie van individuele specificiteit is de reactie van het lichaam op allergenen en individuele bescherming tegen vreemde eiwitten.

Een tekort aan eiwitten in voedsel leidt tot hormonale stoornissen, uitputting of gewichtstoename als gevolg van ophoping van vet, verhoogd cholesterolgehalte in het bloed, bloedarmoede en pathologieën van inwendige organen en botten.

Dagelijkse eiwitinname

De hoeveelheid eiwit die nodig is om aan de dagelijkse energiebehoefte te voldoen, is afhankelijk van lengte, gewicht, geslacht en ook van het niveau van fysieke activiteit. Er is een minimale eiwitinname per dag, namelijk 0,8 gram per kilogram lichaamsgewicht..

De eiwitnorm in de dagelijkse voeding kan variëren, afhankelijk van de kenmerken van de stofwisseling en de doelen van dieetvoeding:

  • Voor gewichtsverlies moet de dagelijkse inname van eiwitten 1 tot 1,5 g per kg gewicht zijn, wat bijdraagt ​​aan de normalisatie van het metabolisme en de afbraak van vet. Er zijn speciale eiwitdiëten voor gewichtsverlies met een dieet op basis van eiwitbevattend voedsel en een kleine hoeveelheid koolhydraten..
  • Om spiermassa te winnen, moeten eiwitten 30% van de totale dagelijkse voeding innemen, wat ongeveer 2-2,5 g per kg lichaamsgewicht is.

Eiwitrijk voedsel (tabel)


Van alle voedingsproducten worden eiwitten van plantaardige en dierlijke oorsprong onderscheiden, verschillend in aminozuursamenstelling, verteerbaarheid en voedingswaarde:

  • dierlijke eiwitten in voedsel zijn completer in vergelijking met plantaardige producten, omdat ze essentiële aminozuren bevatten (valine, leucine, isoleucine, methionine, lysine, tryptofaan, threonine, arginine, histidine, fenylalanine), die niet onafhankelijk in het lichaam worden aangemaakt;
  • plantaardige eiwitten verschillen aanzienlijk van dierlijke eiwitten, omdat ze minder worden opgenomen en een kleiner complex van essentiële aminozuren bevatten.

Om een ​​uitgebalanceerd dieet te vormen, moet ongeveer de helft van de dagelijkse eiwitinname in vlees en vis zitten om het lichaam van de benodigde hoeveelheid aminozuren te voorzien.

Vis en zeevruchten


Op basis van welk voedsel het meeste eiwit bevat, is het allereerst mogelijk om vis te isoleren, die, afhankelijk van de variëteit, 16 tot 24 g eiwit per 100 gram bevat. Een kenmerkend kenmerk van zeevruchten is een betere opname van aminozuren in vergelijking met vlees.

Door het hoge gehalte aan meervoudig onverzadigde vetzuren Omega-3, die het niveau van slechte cholesterol in het bloed verlagen, de ontwikkeling van ontstekingsprocessen remmen en bijdragen aan gewichtsverlies, neemt de voedingswaarde van vis toe.

Ook bevat de samenstelling van vis en zeevruchten een groot aantal nuttige sporenelementen, zoals fosfor, jodium, fluor, calcium, magnesium, natrium, kalium, evenals vitamine B en PP, vitamine A, D, E.

Producten100 g eiwit
Zalm20.8
Roze zalm21
Chum22
Forel21
Steur16,4
Karperzestien
Navaga16.1
Baars18.2
Meerval16.8
Kabeljauwzestien
Tonijn24.4
Pollock15,9
Bot16.1
Snoekbaarsnegentien
Snoek18.8
Brasem17.1
Heek16.6
Kabeljauw17.5
Crucian17.7
Capelin13,4
Haring17.7
Makreelachttien
Inktvisachttien
Krabzestien
Kaviaar28


Voedingsmiddelen die veel eiwitten bevatten, omvatten alle soorten vlees en slachtafval. Het gehalte en de opname van eiwit uit vlees is afhankelijk van het type (wit of rood) en het vetgehalte (hoe meer vet, hoe minder eiwit). Bijproducten van vlees met een hoge voedingswaarde (hart, lever, tong) zijn een bron van essentiële aminozuren, terwijl ze minder vet bevatten en een laag caloriegehalte hebben.

Vlees bevat ook een aantal essentiële sporenelementen (ijzer, magnesium, zink, fosfor, kalium) die betrokken zijn bij het werk van het zenuwstelsel, de goede werking van de hersenen en bij metabolische processen.

Vitaminen als onderdeel van vleesproducten (vitamines van groep B, A) voorkomen vroegtijdige veroudering, depressie en slapeloosheid, versterken het gezichtsvermogen, verbeteren de huidconditie.

Producten100 g eiwit
Vet varkensvlees11,4
Mager varkensvlees16,4
Rundvlees18.9
Kalfsvlees19,7
Konijnenvlees20,4
Kip20.8
kalkoen21.6
Eend16.5
Gans16.1
Kwartel18.2
Varkenslever18.8
Varkens nierdertien
Varkenshart15.1
Runderlever17.4
Rundernier12.5
Rundertong13.6
Kippenlever20,4
Kippenhart15.8

Melkproducten


Zuivelproducten bevatten een volledig assortiment aminozuren die qua samenstelling vergelijkbaar zijn met de aminozuren van het menselijke spierstelsel. Er zijn drie soorten melkeiwitten - caseïne, albumine en globuline - die in grote hoeveelheden worden aangetroffen in sterk geconcentreerde voedingsmiddelen (kwark, yoghurt, kaas).

Het voordeel van proteïne uit zuivelproducten is de snelle afbraak en opname, evenals een gunstig effect op cholesterol en de vermindering van stresshormoon (cortisol) in het lichaam.

Naast aminozuren bevatten melk en gefermenteerde melkproducten calcium, magnesium, vitamines (B2, riboflavine) en nuttige bacteriën die het spijsverteringssysteem verbeteren.

Producten100 g eiwit
Melkpoeder25.6
Kwarkzestien
Droge room23
Yoghurt5
Kefir2,8
Harde kaas24
Brynza17.9
Gerookte worst23
Roomkaas22


De samenstelling van de eieren bevat een compleet eiwit, dat de beste verteerbaarheid heeft in vergelijking met eiwitten uit vlees en zuivelproducten. Het is kenmerkend dat aminozuren niet alleen worden aangetroffen in ei-eiwit (albumine, albumine, lysozym), maar ook in dooier (ovoglobuline, ovomukoïde, lysozym, avidine) samen met vitamine A, B6, B12, E, D, riboflavine, choline, biotine.

De voordelen van eieren zijn om het lichaam te voorzien van waardevolle aminozuren, vitamines en gezonde verzadigde en onverzadigde vetzuren die helpen het cholesterol te verlagen.

Eieren100 g eiwit
Kip12.6
Gans13,9
Eend12.8
kalkoen13.1
Kwartel11,9
Eipoeder46

Granen, bonen, noten


Granen en peulvruchten bevatten plantaardig eiwit, dat aanzienlijk inferieur is in kwaliteit, kwantiteit en verteerbaarheid van dierlijke producten (ongeveer de helft van het totale eiwit dat in het lichaam wordt opgenomen, wordt geabsorbeerd).

Van alle bronnen van plantaardig eiwit bevatten noten het grootste aantal aminozuren, daarom wordt aanbevolen om dagelijks verschillende soorten noten in kleine hoeveelheden te gebruiken (3-4 variëteiten van 10-15 gram).

Het eiwitgehalte in rauwe en gekookte granen is anders, omdat tijdens het koken het volume van het product toeneemt als gevolg van water, waardoor het caloriegehalte en het gehalte aan voedingsstoffen met ongeveer een derde worden verlaagd.

Producten100 g eiwit
Boekweit12.6
witte rijst7
Perlovka9.3
Havermout11,9
Maisgrutten8.6
Havermout11.5
Manna10.3
Gerst10
Gekiemde tarwe7.5
Quinoa14.1
Erwten23
Bonen22.3
Linzen24.8
Soja34,9
Tofu8.1
Pinda26.3
Walnoten13.8
Hazelnoot16.1
Amandel18.6
pijnboompitten23,7
Zonnebloemzaden20,7
Pompoenpitten24.6
Tarwemeel10.3
roggebloem10.7
Sojameel36.5
Maïsmeel17,2
Meel van gerst10

Eiwitdieet voor gewichtsverlies


Het gebruik van proteïnerijk voedsel met een laag gehalte aan koolhydraten en vetten is het belangrijkste principe van het drogen van het lichaam - afvallen door vetmassa en water te verminderen, wat bij een snel resultaat en een gebrek aan honger gedurende het dieet verschilt van andere diëten..

Voor effectief gewichtsverlies moet u zich aan de volgende regels houden voor de vorming van het dieet en dieet:

  • bereken de optimale calorie-inname per dag en de energetische waarde van het geconsumeerde voedsel (met behulp van de calorietabel), en zorg ook voor een dagelijks calorietekort van 10-20%;
  • maak een dieet volgens het volgende schema: 50% - eiwitten, 20% - vetten, 30% - koolhydraten;
  • eet 5 keer per dag in kleine porties, wat de stofwisseling versnelt;
  • gebruik complexe koolhydraten (boekweit, havermout, gekookte groenten, peulvruchten) en vetten (noten, avocado's, kazen) alleen 's ochtends;
  • voeg in het menu 100-120 gram rauwe groenten toe (kool, paprika, sla, komkommers, koriander, wortelen);
  • drink gedurende de dag ongeveer twee liter water.

Bij het afvallen moeten voedingsmiddelen met snelle koolhydraten en verzadigde vetten worden uitgesloten van het dieet, wat leidt tot een teveel aan dagelijkse calorieën en de ophoping van vet in het lichaam:

  • suiker, desserts;
  • zoete vruchten (bananen, druiven, appels);
  • gedroogd fruit (dadels, rozijnen, gedroogde abrikozen, pruimen);
  • gebakken tarwebloem van de hoogste kwaliteit (wit brood, pasta, gebak, koekjes);
  • mayonaise, boter;
  • vet, gevogelte huid;
  • melkchocolade (bevat suiker en een hoog vetpercentage).

Op proteïne gebaseerd droogvoer kan niet worden gebruikt voor diabetes, lever- en nieraandoeningen, hartfalen en hypertensie..

Menu voor de week


Eiwitdieet draagt ​​bij aan snel gewichtsverlies, niet alleen door het gebruik van voedingsmiddelen die eiwit bevatten in grote hoeveelheden, maar ook door een tekort aan dagelijkse calorieën en een afname van snelle koolhydraten in het dieet, daarom moet u bij het maken van een droogmenu strikt de basisregels voor voeding volgen.

maandag

  • Ontbijt: twee zachtgekookte eieren, volkorenbrood met avocado, koffie zonder suiker;
  • Lunch: cheesecake met frambozen (met zoetstof);
  • Lunch: gebakken kalkoen in zure room, boekweit, groene groentesalade met olijfolie;
  • Snack: Griekse yoghurt, 4 stuks rauwe amandelen;
  • Diner: gekookte garnalen.

dinsdag

  • Ontbijt: ham, rijstbrood, thee;
  • Lunch: 20 gram noten (amandelen, hazelnoten en Griekse noten);
  • Lunch: salade van groene groenten, gekookte kipfilet;
  • Snack: 30 gram kaas, koffie;
  • Diner: gestoomde vis, komkommers.

woensdag

  • Ontbijt: gestremde soufflé met krenten;
  • Lunch: 2 hardgekookte eieren, volkorenbrood, sla;
  • Lunch: boekweit met kalkoen, Pekingse kool en komkommersalade;
  • Snack: yoghurt, 10 gram noten;
  • Diner: puree en courgette.

donderdag

  • Ontbijt: omelet met tomaat, thee;
  • Lunch: salade van bonen en ham;
  • Lunch: gekookte kalkoen, doperwten en wortels;
  • Snack: een glas melk;
  • Diner: zeevruchten.

vrijdag

  • Ontbijt: harde kaas, avocado, koffie;
  • Lunch: een salade van hardgekookte eieren, kool en paprika;
  • Lunch: gebakken konijn, groentestoofpotje met bruine rijst;
  • Snack: gestoomde haring, komkommer;
  • Diner: Griekse yoghurt.

zaterdag

  • Ontbijt: gestoofde asperges, kaas, thee;
  • Lunch: vleeswaren, selderijsap;
  • Lunch: vlees met rijstnoedels, salade;
  • Snack: syrniki met zoetstof in de oven;
  • Diner: gefermenteerde gebakken melk zonder toevoegingen.

zondag

  • Ontbijt: vinaigrette van groenten en gekookt vlees, koffie;
  • Lunch: verse koolsalade, noten;
  • Lunch: soep met groenten en kalkoen, boekweit;
  • Snack: groene erwten met kaas;
  • Diner: kwark met frambozen.

De gevolgen van overmatige eiwitinname

In sommige gevallen kan misbruik van eiwitrijk voedsel het lichaam schaden en leiden tot de ontwikkeling van ziekten van de inwendige organen en gewrichten, bijvoorbeeld een verminderde nierfunctie met een verdere toename van urinezuur (hyperurikemie), jicht, leverpathologie.

De belangrijkste symptomen van een teveel aan proteïne in de voeding zijn schendingen van het excretiesysteem en de manifestatie van onaangename gewaarwordingen in de nieren, namelijk:

  • pijn in de onderrug, in de lever en maag;
  • gewrichtsontsteking en pijn;
  • koliek links en rechts onderrug;
  • het uiterlijk van obstipatie;
  • misselijkheid, braken;
  • frequent urineren
  • overmatig zweten.

De tabel met eiwitgehalte in voedsel

Als u uw gewicht wilt beheersen, heeft u een tabel met eiwitgehalte nodig, een caloriecalculator voor voedingsmiddelen die u zullen helpen de energiewaarde van populaire dieetproducten te achterhalen. Op basis van het caloriegehalte en de hoeveelheid eiwit kun je voor jezelf het meest uitgebalanceerde en bruikbare menu maken..

Berekening van het eiwitgehalte in voedsel

Om het eiwitgehalte te berekenen, begint u met het typen van de naam van het gerecht in het tekstvak boven de tabel. Na het typen van de eerste letters van de naam, geeft het programma u een lijst met mogelijke opties, waaruit u alleen degene hoeft te kiezen die u nodig heeft. Voer vervolgens het gewicht van het product in en alle benodigde gegevens verschijnen in de tabel:

  1. caloriegehalte van 100 gram;
  2. totaal caloriegehalte van het gerecht;
  3. Eiwitgehalte;
  4. vetten;
  5. koolhydraten.

De calculator berekent automatisch de energiewaarde van een kant-en-klaarmaaltijd die uit meerdere ingrediënten bestaat. Met een onbeperkt aantal regels in de rekenmachine kunt u het caloriegehalte van bijna elk complex voedsel achterhalen. Het wordt niet aanbevolen om het caloriegehalte bij het afvallen sterk te verminderen, omdat dit de stofwisseling vertraagt ​​en het vet verder verbrandt..

TOP 100 eiwitrijk voedsel en gerechten

De tabel met eiwitten in producten per 100 gram is erg handig in gebruik. Daarin vindt u de top van de meest eiwitrijke voedingsmiddelen en een lijst met populaire kant-en-klare gerechten met een indicatie van hun caloriegehalte. Er moet aan worden herinnerd dat de manier waarop ze worden bereid de voedingswaarde van gerechten beïnvloedt. Met behulp van onze service kunt u de samenstelling van voedsel correct bepalen, overtollige elementen en calorieën uit de voeding verwijderen en alleen een nuttig menu voor uzelf en uw gezin maken.

Naam van producten en gerechtenEekhoornsVettenKoolhydraten
Droog eiwit73.31.87.0
Eipoeder45.037.37.1
Soja34,917.326.5
Droge dooier34.252,24.4
Gekookte Kipfilet30,43,50,0
Steak27.829.61.7
Gedroogde eekhoorntjesbrood27.66.810.0
Pinda26.345,29.7
Volle melkpoeder26.025.037,5
Hollandse kaas26.026.80,0
Poshekhonsky-kaas26.026.50,0
Zwitserse kaas24,931.80,0
Linzen24.81,153,7
Russische kaas24.129.50.3
Erwten23.01,657.7
Hele erwten23.01,253.3
Tonijn22,70.70,0
Ham22.620,90,0
Bonen22.31.754.5
Chum22.05,60,0
kalkoen21.612.00,8
Kippendijen21.311.00.1
Kippen20.88.80,6
Zalm20.815.10,0
Konijn20,712,90,0
Zonnebloemzaad20,752,95,0
Roze zalm20,56.50,0
Saira ondiep20,40,80,0
paardenvlees20,27.00,0
Kalfsvlees19,71,20,0
Marien paling19.11.90,0
Escalope19.042.86.8
Witvis19.07.50,0
Snoekbaars19.00,80,0
Rundvlees18.912,40,0
Heilbot18.93.00,0
Varkenslever18.83.60,0
Kwabaal18.80,60,0
Kippen18.77.80.4
Kwarktaart18.63.618.2
Saira groot18.620.80,0
Amandel18.657.713.6
Rivier baars18.50.90,0
Horsmakreel18.55,00,0
Karper18,45.30,0
Snoek18,40,80,0
Kipkoteletten18.210,413.8
Ide18.21,00,0
Makreel18.09.00,0
Inktvis18.00.30,0
Garnalen18.00,80,0
Brynza (koemelkkaas)17.920.10,0
Crucian17.71.80,0
Haring17.719.50,0
Kwark braadpan17.64.214.2
Zeebaars17.65.20,0
Kabeljauw17.50,60,0
Runderlever17.43,10,0
Salaka17.35,60,0
5% magere kwark17,25,01.8
Brasem17.14.10,0
Sterlet17.06.10,0
Roomkaas16.811.223.8
Gestoofd rundvlees16.818.30,0
Meerval16.88.50,0
Beef Stroganoff16.711.35.9
Wrongel 9% vet16.79.02.0
Heek16.62.20,0
Vetvrije kwark16.50,01.3
Eenden16.561.20,0
Bot16.51.80,0
Gekookt varkensvlees16,418.31,0
Mager varkensvlees16,427.80,0
Steur16,410.90,0
Schaap16.315.30,0
Ganzen16.133.30,0
Navaga16.11,00,0
Blauwe wijting16.10.90,0
Hazelnoot16.166,99,9
Bagels16,01,00,0
Karper16,05,60,0
Krab16,00,50,0
Pollock15,90.70,0
Spiering15.44,50,0
Okkernoot15,261.310,2
Varkenshart15.13.20,0
Caesar salade15,010.09.0
Rundvlees hart15,03.00,0
Gestoofd varkensvlees14.932,20,0
Acne14.530,50,0
Varkensvlees tong14.216.80,0
Goulash van rundvlees14.09.22.6
Rundertong13.612.10,0
Capelin13,411.50,0
Macrourus13,20,80,0
Houtskool vis13,211.60,0
roggebrood13,03.040,0
Kippen ei12.710.90.7
Boekweitgrutten kern (boekweit)12.63.362.1
Hercules12.56.261.0

Calorietabel met producten en kant-en-klaarmaaltijden

SchotelnaamEekhoornsVettenKoolhydraten
Azu11,914.210,2
Beef Stroganoff16.711.35.9
Steak27.829.61.7
Pannekoeken6.112.326.0
Oekraïense borsjt1,12.26.7
Gekookt varkensvlees16,418.31,0
Dumplings met aardappelen4.43,718.5
Goulash van rundvlees14.09.22.6
Kwark braadpan17.64.214.2
Aardappel zrazy met kool3.33.915,0
Dumplings5,04.825.8
Kipkoteletten18.210,413.8
Gekookte Kipfilet30,43,50,0
Kippendijen21.311.00.1
Lagman4.38.913.3
Gekookte pasta met vet3.45,019.0
Groentestoofpot (4 seizoenen)0,50.13.8
Okroshka-vlees met kwas2.11.76.3
Dumplings11,912,429.0
Lamb pilaf (4 seizoenen)4.26.014.9
Augurk1.42.05,0
Krab salade9.27.45.9
Mimosa salade5.714.87.2
Caesar salade15,010.09.0
Samsa met kip11.024.017.0
Bietensoep0,52.04.2
Gestoofd varkensvlees9.820.33.2
Solyanka thuis3,53,54.3
Erwtensoep4.42,48.9
Melksoep met pasta2.21.97.9
Kharcho soep met vlees3,14,55.5
Kwarktaart18.63.618.2
Gehaktballetjes varkensvlees7.010.012.0
Oor3.41,05.5
Chakhokhbili met bonen (4 seizoenen)6.25.53.4
Verse koolsoep met aardappelen1,03.82.1
Escalope19.042.86.8
Melk en zuivelproductenEekhoornsVettenKoolhydraten
Brynza (koemelkkaas)17.920.10,0
Natuurlijke yoghurt, 2% vet,4.32.06.2
Kefir 3,2% vet2,83.24.1
Kefir 1% vetvrij2,81,04.0
Melk 3,2%2.93.24.7
Melk 2,5%2,82,54.7
Gecondenseerde melk zonder suiker6.67.59,4
Gecondenseerde melk met suiker7.28.556.0
Volle melkpoeder26.025.037,5
Zure melk 2,5%2.92,54.1
Ryazhenka 2,5%2.92,54.2
Crème 10% (niet vet)3.010.04.0
Crème 20% (medium vet)2,820,03,7
Zure room 10% (niet vet)3.010.02.9
Zure room 20% (medium vet)2,820,03.2
Hollandse kaas26.026.80,0
Roomkaas16.811.223.8
Poshekhonsky-kaas26.026.50,0
Russische kaas24.129.50.3
Zwitserse kaas24,931.80,0
Wrongel7.123.027.5
Vetvrije kwark16.50,01.3
5% magere kwark17,25,01.8
Wrongel 9% vet16.79.02.0
Brood en bakkerijEekhoornsVettenKoolhydraten
Bagels16,01,00,0
Tarwemeel 1e graad10.61.367.6
Tarwemeel 2e graad11.71.863,7
Premium tarwebloem, kwaliteit10.31,168,9
Zaad van roggemeel6.91.467.3
Theecrackers10.02,373.8
Klaprozen drogers11.34.470,5
Tarwebrood8.11,048.8
roggebrood13,03.040,0
Gesneden lang brood7.52.950,9
Baton regio Moskou7.52.650.6
Vetten, boter en margarineEekhoornsVettenKoolhydraten
Suikerwerk vet0,099,80,0
Provençaalse mayonaise3,167.02.6
Tafelmargarine 40%0,040,00,0
Melkmargarine0.382.01,0
Plantaardige olie0,099,00,0
Boter 72,5%1,072.51.4
Vernet olie 82%0.782.00.7
palmolie0,099,90,0
GranenEekhoornsVettenKoolhydraten
Hercules12.56.261.0
Boekweitgrutten (klaar)9.52,365,9
Boekweitgrutten kern (boekweit)12.63.362.1
Maisgrutten8.31,275.0
Griesmeel10.31,067.4
Havergrutten12.36.159.5
Parelgort9.31,173,7
Tarwegrutten11.51.362,0
Gierst grutten11.53.369.3
witte rijst6.70.778,9
Havermout12.56.064,9
Gerst10,41.366.3
GroentenEekhoornsVettenKoolhydraten
Aubergine1,20.14,5
Zweed1,20.17.7
Doperwten5,00.213.8
Groene boon4.00,04.3
Courgette0,60.34.6
witte kool1.80.14.7
rode kool1.80,07.6
Bloemkool2,50.35,4
Aardappelen2.00.416.1
Groene ui (veer)1.30,04.6
Prei2.00,08.2
Uien1.40,010,4
Wortel1.30.16.9
Gemalen komkommers0,80.12,8
Greenhouse komkommers0.70,01.8
Zoete gele peper1.30,05.3
Zoete groene paprika1.30,06.9
Zoete rode peper1.30,05.3
Peterselie (groen)3,70,08.1
Peterseliewortel)1,50,011.0
Rabarber (bladsteel)0.70,02.9
Radijs1,20.13.4
Radijs1.90,07.0
Salade1,50,02.2
Beet1,50.18.8
Tomaten (Tomaten)1,10.23,7
Ramson2,40.16.5
Knoflook6.50,529,9
Spinazie2.90.32.0
Zuring1,50,02.9
FruitEekhoornsVettenKoolhydraten
Abrikozen0.90,09.0
Kweepeer0,60,09.8
Kerspruim0.20,06.9
Een ananas0.40,010.6
Bananen1,50,021.8
Kers0,80,011.3
Granaat0.90,011.8
Peer0.40,010.7
Fig0.70,013,9
Perziken0.90,010,4
Tuin pruim0,80,09,9
Datums2,50,072.1
Persimmon0,50,015,9
Kersen1,10,012.3
De appels0.40,011.3
Oranje0.90,08.4
Grapefruit0.90,07.3
Citroen0.90,03.6
Mandarijn0,80,08.6
Druif0.40,017.5
Braam2.00,05.3
Aardbeien1.80,08.1
Veenbes0,50,04.8
Kruisbes0.70,09,9
Framboos0,80,09.0
Witte bes0.30,08.7
Zwarte bes1,00,08.0
Bosbessen1,10,08.6
Rosehip Fresh1,60,024.0
Gedroogde rozenbottel4.00,060.0
Gedroogd fruitEekhoornsVettenKoolhydraten
Gedroogde abrikozen5,00,067,5
Gedroogde abrikozen5.20,065,9
Rozijnen met bot1.80,070,9
Rozijnen rozijnen2,30,071.2
Kers1,50,073.0
Peer2,30,062.1
Perziken3.00,068.5
Pruimen2,30,065.6
De appels3.20,068.0
PeulvruchtenEekhoornsVettenKoolhydraten
Bonen6.00.18.3
Erwten23.01,657.7
Hele erwten23.01,253.3
Soja34,917.326.5
Bonen22.31.754.5
Linzen24.81,153,7
ChampignonsEekhoornsVettenKoolhydraten
Wit vers3.20.71,6
Wit gedroogd27.66.810.0
Verse boletus2,30.93,7
Verse boletus3.30,53.4
Vlees, gevogelte en slachtafvalEekhoornsVettenKoolhydraten
Schaap16.315.30,0
Rundvlees18.912,40,0
paardenvlees20,27.00,0
Konijn20,712,90,0
Mager varkensvlees16,427.80,0
Vet varkensvlees11,449.30,0
Kalfsvlees19,71,20,0
Runderlever17.43,10,0
Rundvlees Nieren12.51.80,0
Rundvlees Uier12.313,70,0
Rundvlees hart15,03.00,0
Rundertong13.612.10,0
Varkens nier13,03,10,0
Varkenslever18.83.60,0
Varkenshart15.13.20,0
Varkensvlees tong14.216.80,0
Ganzen16.133.30,0
kalkoen21.612.00,8
Kippen20.88.80,6
Kippen18.77.80.4
Eenden16.561.20,0
WorstEekhoornsVettenKoolhydraten
Gekookte worst diabetisch12.122.80,0
Gekookt Worst Dieet12.113.50,0
Gekookte worst Doctor13,722.80,0
Amateur met gekookte worst12,228.00,0
Gekookte worstmelk11.722.80,0
Gekookte worst apart10.120.11.8
Gekookte Kalfsworst12.529.60,0
Varkensworst10.131.61.9
Zuivelworsten12.325.30,0
Worsten Russisch12.019.10,0
Varkensworstjes11.830.80,0
Gerookte amateur17.339.00,0
Gerookte Cervelat28,227.50,0
Halfgerookt Krakau16,244.60,0
Halfgerookt Minsk23.017.42.7
Halfgerookte Poltava16,439.00,0
Gerookt Oekraïens16.534,40,0
Raw gerookte amateur20,947.80,0
Ongekookt gerookt Moskou24.841.50,0
Ingeblikt vlees en gerookt vleesEekhoornsVettenKoolhydraten
Gestoofd rundvlees16.818.30,0
Gestoofd varkensvlees14.932,20,0
Gerookt borststuk7.666.80,0
Gerookte lendenen10.547.20,0
Ham22.620,90,0
EierenEekhoornsVettenKoolhydraten
Kippen ei12.710.90.7
Eipoeder45.037.37.1
Droog eiwit73.31.87.0
Droge dooier34.252,24.4
Kwartel-ei11,913.10,6
Verse vis en zeevruchtenEekhoornsVettenKoolhydraten
Roze zalm20,56.50,0
Bot16.51.80,0
Crucian17.71.80,0
Karper16,05,60,0
Chum22.05,60,0
Spiering15.44,50,0
Brasem17.14.10,0
Zalm20.815.10,0
Macrourus13,20,80,0
Pollock15,90.70,0
Capelin13,411.50,0
Navaga16.11,00,0
Kwabaal18.80,60,0
Zeebaars17.65.20,0
Rivier baars18.50.90,0
Steur16,410.90,0
Heilbot18.93.00,0
Blauwe wijting16.10.90,0
Karper18,45.30,0
Saira groot18.620.80,0
Saira ondiep20,40,80,0
Salaka17.35,60,0
Haring17.719.50,0
Witvis19.07.50,0
Makreel18.09.00,0
Meerval16.88.50,0
Horsmakreel18.55,00,0
Sterlet17.06.10,0
Snoekbaars19.00,80,0
Kabeljauw17.50,60,0
Tonijn22,70.70,0
Houtskool vis13,211.60,0
Marien paling19.11.90,0
Acne14.530,50,0
Heek16.62.20,0
Snoek18,40,80,0
Ide18.21,00,0
Levertraan4.265,70,0
Inktvis18.00.30,0
Krab16,00,50,0
Garnalen18.00,80,0
Zeekool0,80.23.0
NotenEekhoornsVettenKoolhydraten
Hazelnoot16.166,99,9
Amandel18.657.713.6
Okkernoot15,261.310,2
Pinda26.345,29.7
Zonnebloemzaad20,752,95,0
SnoepgoedEekhoornsVettenKoolhydraten
Lieve schat0,80,080.3
Marshmallows0,80,078.3
Marmelade4.30.177,7
Karamel0,00.177,7
Chocolade4.339.554,2
Plakken0,50,080,4
Kristalsuiker0,00,099,5
Halva zonnebloem11.629,754.0
Pure chocolade6.935.352.6
Melkchocolade6.935,752,4
Wafels met vulling3.22,880,9
Dikke wafels3.430,264,7
Roomcake1.725,250,9
Air cake3,116.368.5
Peperkoek koekjes5.86.571.6
Geassorteerde cake4.715,036.0
Cake Praag4.626.565.1

Iedereen die niet onverschillig staat tegenover een gezond dieet, heeft herhaaldelijk gehoord over het belang van eiwitten in het dieet. Bij het samenstellen van een dagmenu moet rekening worden gehouden met het eiwitgehalte in voedingsmiddelen, waarvan de hoeveelheid niet lager mag zijn dan 30%. Hetzelfde percentage van het totale aantal elementen moet vetten zijn en ongeveer 40% - koolhydraten. Onze tabel helpt u te begrijpen welke eiwitproducten het meest zijn en uw dagelijkse inname nauwkeurig te berekenen..

Hoeveel eiwitten een persoon per dag nodig heeft?

De dagelijkse norm bij mannen en vrouwen is anders. Voor vrouwen is dit minimaal 1 gram eiwit per kilo van hun gewicht. Dat wil zeggen, voor een meisje van 65 kg is de norm 65 gram. Als ze dagelijks aan sporttraining doet, stijgt de norm naar 1,3 gram. Bepaal in de tabel welk voedsel meer eiwitten bevat om de inname correct te verhogen.

Mannen moeten 1,2 - 1,4 gram eiwit per kilo wegen, vaak zonder te sporten. Dit bedrag moet ook worden verhoogd met regelmatige bezoeken aan de sportschool (tot 1,6-3 gram). Als er behoefte is om spieren op te bouwen, kan het basiscaloriegehalte van de dagelijkse voeding met 20-40% worden verhoogd. Het eiwitgehalte kan worden verhoogd tot maximaal 35% per dag, zonder schade voor de gezondheid. Het komt voor in bijna alle voedselgroepen, gebruik de tabel om erachter te komen welk voedsel rijk is aan eiwitten en welke niet..